Тарас Шевченко. Пісенний «Кобзар». Хорова Шевченкіана (Анотація)

Тарас Шевченко

Ш37  Пісенний «Кобзар». Хорова Шевченкіана. Зібрання хорових творів у семи томах. Укладач: П. І. Муравський.

Ідея видання, вступна стаття, біографічні довідки про композиторів, бібліографія й загальна редакція: О. А. Шокало. Тт. 1–7. – К.: ВЦ «Просвіта», 2014–2019. – 2 100 с.; фото.

Літературно-музичне видання

ISBN 978-617-7201-08-2

 

До семитомного зібрання хорових творів на поезію Тараса Шевченка дібрано 278 творів 121 композитора й шести аранжувальників та 12 народних пісень. У переважній більшості вони досі лишалися маловідомі й навіть невідомі багатьом виконавцям і шанувальникам хорового співу й Шевченкової поезії. Видання такої великої кількості хорових творів на поезію національного генія здійснюється вперше.

«Пісенний «Кобзар» унікальний тим, що в ньому системно зібрано в основному всю хорову Шевченкіану, скомпоновану від середини ХІХ до початку ХХІ ст. Шевченків поетично-пісенний феномен – неповторне  явище у світовій поезії й музиці. Тарас Шевченко – єдиний поет у Світі, переважна частина поетичної спадщини якого живе у співі. На «Кобзар», у якому всього 237 поетичних творів, написано понад 300 авторських хорових творів і записано близько 100 народних хорових пісень. У цілому на Шевченкову поезію написано понад 3 000 музичних творів: композиторських інтерпретацій різних форм і жанрів від солоспівів до хороспівів, кантат, симфоній, опер, ораторій, балетів.

Усі твори нотного зібрання «Пісенний «Кобзар» розподілено на три групи:

  1. Твори a капелa – три томи;
  2. Твори з інструментальним супроводом – два томи;
  3. Твори великої форми з симфонічним оркестром – два томи.

Загальний обсяг видання в семи томах – близько 2 100 сторінок.

Велике розмаїття співаної поезії Т. Шевченка збагатить програми навчальних, професійних і самодіяльних хорових колективів, спомагатиме відродженню української хорової й загальнонаціональної культури. Це рідкісне зібрання надолужить брак нотних видань та сприятиме поглибленню інтересу до Шевченкової поетичної спадщини й хорового співу як базового мистецтва в українській культурі, а також їх популяризації в Україні й Світі.

Нотне видання передбачено для безкоштовного поширення в середніх та вищих музичних навчальних закладах, у спеціалізованих музичних та загальноосвітніх школах, бібліотеках, інших закладах культури.

Уклав це найповніше, цілісне зібрання хорової Шевченкіани Павло Іванович Муравський (1914–2014) – великий український хоровий дириґент і педагог, легенда хорового мистецтва й цілої музичної культури ХХ–ХХІ століть, народний артист України, професор Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського, почесний академік Національної академії мистецтв України, лауреат Державної премії України імені Т. Г. Шевченка, Герой України.

Видання приурочене до 200-ліття Тараса Шевченка й 100-ліття Павла Муравського.

О. А. ШОКАЛО,
автор ідеї й головний редактор видання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *