«Чистота співу – чистота життя». Другий Міжнародний хоровий конкурс–фестиваль імені Павла Муравського

ДО УЧАСНИКІВ, ОРГАНІЗАТОРІВ ТА ГОСТЕЙ СВЯТА ХОРОВОГО СПІВУ

Дорогі колеги дириґенти! Рідні мої земляки!

Сердечно дякую вам за продовження свята акапельного співу в моєму рідному селі Дмитрашківка!

Перший хоровий конкурс пройшов минулого року на високому творчому рівні. Звучання було професійне. Я побажав усім учасникам працювати з іще більшою енергією, щоб досягнути вищих успіхів, бо хорове мистецтво має величезний вплив на виховання, підвищення культури – воно збагачує душу людини.

Тому я вніс пропозицію назвати наш Міжнародний хоровий конкурс конкурсом якості. Сподіваюсь, і в майбутньому, коли в моє рідне село Дмитрашківку приїздитимуть хорові колективи, вони завжди дбатимуть про якість хорового співу.

Аби піднести на високий мистецький рівень і гідно представити на світових обширах академічний хоровий спів, необхідно розвивати в людях культуру сприйняття музичного мистецтва.

Розвиток музичної й загальної культури треба починати з дитинства: уже в ранньому віці виявляти талановитих дітей і створювати для їхнього творчого розвитку належні умови. Піднесення мистецького рівня музичної культури матиме величезний вплив на розвиток загальної культури народу.

Для розвитку музичної культури потрібно застосовувати різні засоби, а головне – відновити традицію акапельного хорового співу. Традиційний хоровий спів у натуральному ладі допомагає людям витончити свої відчуття й пробудити любов до чистого співу.

А чистий спів спонукає людей до чистого, висококультурного життя, сприяє наведенню ладу в суспільстві. Чистий спів можна порівняти з чистою водою і чистим повітрям: чистої води хочеться напитися, чистим повітрям хочеться надихатися, з чистою людиною хочеться наспілкуватися.

Як же досягти чистоти співу? Передусім треба полюбити спів. А щоб полюбити хоровий твір, необхідно знайти красу в кожній окремо заспіваній ноті. Необхідно налаштувати себе на чистоту внутрішньо. А техніка дириґування – це тільки засіб до опанування вершинами хорового співу.

Щоб стати дириґентом-професіоналом високого рівня, необхідно працювати з хором у межах натурального ладу. Навчитися бачити у партитурі те, чого там не написано. Пояснювати співакам треба не словами, а професійно заспіваною нотою або фразою. Усе залежить від дириґента-хормейстера: який дириґент, такий і хор.
Нам, дириґентам і співакам, належить тримати еталон чистоти в співі й житті, не зважаючи ні на що. І це стане показником якості й нашого мистецтва, й життя взагалі.

А якість сама не прийде, за якість треба боротися!

Павло МУРАВСЬКИЙ,
Почесний Голова журі,
Герой України, Народний артист України,
лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка,
професор Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського

Уся інформація про Другий Міжнародний хоровий конкурс–фестиваль імені Павла Муравського:

Перший Міжнародний хоровий конкурс–фестиваль імені Павла Муравського
Завантажити документ

Другмй Міжнародний
хоровий конкурс–фестиваль
імені Павла Муравського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *