Хорова капела – Муки і радощі Павла Муравського

Укртелефільм 1995 р. Режисер: О.Пугач

Фільм про творчість видатного українського хорового дириґента Павла Муравського. Муравський свого часу був художнім керівником і головним дириґентом Державної академічної хорової капели «Трембіта» і Державної заслуженої хорової капели «Думка», викладав у Львівській консерваторії та близько півстоліття викладав і керував хором Київської консерваторії (з 1995 – Національна музична академія України) імені П. І. Чайковського.

Павло Іванович Муравський є автором унікальної методики природно-акапельного співу на основі української народної традиції хороспіву.

Павло Іванович розповідає:

«Проблема в тім, що музичні училища, звідки до Академії приходять абітурієнти, зазвичай навчають співати в супроводі фортепіано. А це темперований стрій! Усі клавішні інструменти, для зручності гри на них, налаштовуються і звучать у штучному, так званому рівномірно-темперованому строї музики.

Згадаймо лишень збірник творів «Добре темперований клавір» великого Баха. Для фортепіано така система — справді добре, а для вокалу не годиться, бо в живій природі панує інший, природний звукоряд. Високий рівень хорового виконавства досягається співом аcapella на основі народної традиції в межах природного ладу і наполегливою працею.

Хормейстер повинен мати розвинений вокальний слух, чути найменші інтонаційні відхилення. Чому так легко слухати наш колектив? Бо ми прагнемо до вокальної чистоти в поєднанні з м’яким тембром, щоб у слухачів виникло бажання безкінечно слухати цей лад».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *