Концепція Міжнародного хорового конкурсу імені Павла Муравського

Міжнародний хоровий конкурс імені Павла Муравського проводиться щороку наприкінці червня, напередодні народження Маестро на його батьківщині – в селі Дмитрашківка Піщанського району Вінницької області.

Старовинне подільське село Дмитрашківка знане ще з мемуарів середини ХVІІ ст. сирійця Павла Халебського як унікальний осередок української співочої культури. Село Дмитрашківка розташоване в заповідній місцевості «Зачарована долина» – одному з наймальовничіших куточків Наддністрянщини.

Головна мета Міжнародного хорового конкурсу імені Павла Муравського – розвиток традиції акапельного академічного співу; поширення творчих засад Хорової школи всесвітньо відомого дириґента й педагога ХХ–ХХІ століть Павла Муравського; обмін творчими здобутками; ознайомлення зі взірцевими творами української та зарубіжної класичної музики XVI–XX cт., аранжуваннями народних пісень і творами сучасних композиторів; популяризація української хорової культури у Світі.

Конкурс проводиться за такими спрямуваннями акапельного співу (номінаціями): академічні (мішані та однорідні) хори; дитячі хорові колективи; українські народні хори та фольклорні ансамблі.

Щорічне проведення Конкурсу, згідно з міжнародною практикою, забезпечує системність, ритмічність процесу вдосконалення професійної майстерності керівників та виконавців через підготовку й участь у Конкурсі. Щорічне залучення до співпраці відомих хорових дириґентів та нових хорових колективів створює можливості для творчого спілкування й інтенсифікує розвиток академічного хорового співу. Дотримання творчих засад міжнародної практики сприяє гідному представленню українського хорового мистецтва в обширі світової музичної культури.

Конкурс орієнтується на перспективні світоглядні засади, на пошук і розвиток нових музичних парадигм, що передбачають постановку й розв’язання на практиці духовно-творчих завдань сучасного хорового мистецтва.

Основний підхід до проведення Конкурсу визначив сам маестро Павло Муравський через критерій високої професійності: «конкурс якості» має базуватися на принципах якісної роботи дириґента, що забезпечує високий виконавський рівень хорового колективу.

В рамках Конкурсу проводяться науково-практичні заходи (симпозіуми, круглі столи, майстер-класи), які закладають основу досліджень творчого методу П. І. Муравського в широкому контексті сучасної хорової культури, що сприятиме розробці нових підходів до вивчення й розвитку українського хорового мистецтва.

Конкурс також сприятиме подоланню наявних у хоровому процесі застарілих підходів, диспропорцій та введенню в сучасний культурний процес творів хорової класики, зокрема XX століття, які досі активно не задіяні в українській музичній культурі.

Міжнародний хоровий конкурс імені Павла Муравського має загальнодержавне значення й спрямований на підвищення якості музичного мистецтва, рівня духовності, культури українського суспільства та позитивного міжнародного іміджу України.

 

Автори ідеї, концепції, положення:

О. А. Шокало, Л. В. Бухонська, І. Я. Павленко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *