Українська Капеля Бандуристів ім. Т. Шевченка у Торонто: Концерт у Koerner Hall 10 листопада
Валентина Родак вітає Капелю. З квітами – Тарас Родак. Світлина: Степан Скляренко.
Українська капеля бандуристів Північної Америки імені Тараса Шевченка (м. Детройт, США) провела концерт у межах свого ювілейного туру, який відзначає 100-ліття Капелі, у Koerner Hall (Торонто) 10 листопада.
Репертуар концерту складався з пісень і композицій, які найбільш повно представляють історичний доробок Капелі. Серед них – “Встає хмара“ (К. Стеценко, Т. Шевченко), “Блажен муж“ (київський напів, обробка А. Гнатишина), “Розпрягайте, хлопці, коні“, стрілецькі пісні, “Пісня про Тютюнника“ (Г. Китастий, І. Багряний). Koerner Hall тепло вітав бандуристів, було зіграно три анкори.
З привітанням на адресу Капелі виступила п. Валетина Родак:
“Вельмишановний маестро Олеже Махлай!
Як почесний член Капелі Бандуристів імени Тараса Шевченка (1992 р.) та колишній активний учасник концерту незабутнього 50-літнього ювілею Капелі Бандуристів у Детройті 1968 року [див. світлину на сторі. 9] і як координатор історичної кобзарської події з Григорієм Трохимовичем Китастим під час 4-го Світового Конґресу Вільних Українців (СКВУ) в Торонто (1983 року) щиросердечно і з великою радістю вітаю Вас і всіх капелян зі славним 100-літнім Ювілеєм Капелі Бандуристів.
Прихильники кобзарського мистецтва уважно стежили за вашим минулорічним турне по Україні “З Україною в серці” і сміло можуть сказати: ‘ми горді за Вас і за всю капелю, за те, що невтомно продовжуєте кобзарську місію як носії української культури – пісні й мови та традиції; за те, що виявляєте свою любов до України; за вашу працю з молоддю’.
Я дякую за довголітню дружню співпрацю і бажаю витривалости та успіху всім вам у подальшій праці.
Щасти вам Боже!
А ще прийміть подарунок від Благодійної Фундації «Хорова школа Павла Муравського», яка, з підтримкою Міністерства культури України та Українського культурного фонду, видала альбом компактних дисків під назвою – «Тарас Шевченко. Пісенний КОБЗАР – хорова Шевченкіана».
В альбомі в основному зібрано всю хорову Шевченкіану. Укладач – Павло Муравський, хоровий дириґент і лавреат Шевченківської Премії, нині покійний.
Всі ці дані символічні до 100-літнього Ювілею: і назва «Шевченкіана», і Державна премія ім. Тараса Шевченка, і дириґент Павло Муравський, який дожив до 100 років.
Подарунок привезла моя донька Оксана Родак – бандуристка, яка нещодавно була в Києві на конференції Хорова школа Павла Муравського і на презентації альбому Пісенний КОБЗАР у Національній музичній академії України“.
Новий Шлях – Українські Вісті
19.11.2019