Всеукраїнський мистецький проект «Україна співає «Кобзаря» на V Хоровому святі «Школа Павла Муравського»

Благодійний фонд «Хорова школа Павла Муравського» завершив Всеукраїнський мистецький проект «Україна співає «Кобзаря» – перший масштабний запис провідними хорами з цілої України 100 хорових творів на поезію Тараса Шевченка на основі унікального Зібрання хорових творів у семи томах «Тарас Шевченко. Пісенний «Кобзар» Хорова Шевченкіана». До семитомника дібрано 293 твори 146 композиторів та 12 народних пісень. Це перше найповніше, цілісне зібрання хорової Шевченкіани яке уклав П. І. Муравський (1914–2014) – великий український хоровий дириґент і педагог ХХ–ХХІ століть, народний артист України, лауреат Державної премії України імені Т. Г. Шевченка, Герой України.

Нотне видання «Пісенний «Кобзар» унікальне тим, що в ньому системно зібрано в основному всю Хорову Шевченкіану, скомпоновану від середини ХІХ до початку ХХІ ст. Визначальна особливість цього унікального зібрання – його практична цінність, бо нотний матеріал опрацьовували для впровадження в сучасну музичну педагогіку й концертно-виконавську діяльність сам П. І. Муравський і представники його хорової школи.

Таке багатство співаної поезії «Кобзаря» досі лишалося маловідоме й навіть невідоме виконавцям і шанувальникам хорового співу. Це комплексне мистецьке зібрання надолужить брак нотних видань і записів академічної музики та сприятиме розвиткові музичної культури молодого покоління й суспільства в цілому. Завдяки цілісному виданню Хорової Шевченкіани стане доступний широкому загалові майже весь співаний «Кобзар». А високомистецьке озвучення «Пісенного «Кобзаря» сприятиме посиленню інтересу до Шевченкової поезії й хорового співу як базового мистецтва в українській культурі та їх популяризації в Україні й світі.

Нотне видання «Тарас Шевченко. Пісенний «Кобзар». Хорова Шевченкіана» та записане на його основі аудіо видання передбачаємо безкоштовно поширити в середніх та вищих музичних навчальних закладах, загальноосвітніх школах, бібліотеках.

Загальний обсяг нотного видання «Пісенний «Кобзар»2 100 сторінок. Усі твори розподілено на три групи: твори a cappella – три томи; твори з інструментальним супроводом – два томи; твори великої форми з симфонічним оркестром – два томи.

Загальний обсяг аудіовидання «Тарас Шевченко. Пісенний «Кобзар»три аудіоальбоми по три CD в кожному. Перший містить твори acappella, другий – твори з інструментальним супроводом, третій – твори великої форми з симфонічним оркестром.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *